Ile kosztuje implant zęba?

Implanty zębowe stanowią doskonałą alternatywę dla niewygodnych protez zębowych. Co więcej, dzięki nim możemy uzupełnić brak nawet jednego zęba. Stomatolodzy wskazują wręcz na konieczność korzystania z implantów w takiej sytuacji – „dziura” pomiędzy zębami powoduje ich rozluźnienie i przesuwanie się, a więc rozchwianie. Pozostaje jednak pytanie – ile tak naprawdę kosztuje implant?

Czym są implanty?

Implant to tak naprawdę mała śrubka, która ma na celu zastąpienie korzenia zęba. Stanowi ona podstawę do zamocowania korony. Implanty pozwalają nie tylko zachować estetyczny uśmiech (są doskonałym wypełnieniem, które właściwie trudno odróżnić od zębów naturalnych), ale również powodują, że pozostałe zęby mogą pozostać na swoim miejscu. Nie ma pomiędzy nimi „luki”, którą w naturalny sposób sąsiednie zęby starają się wypełnić, przesuwając się ku sobie. Pacjenci bardzo chwalą sobie implanty, bowiem są one o wiele lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne protezy. Te bywają nie tylko trudne w czyszczeniu, ale również nie wyglądają zbyt naturalnie.

Ile kosztuje implant zęba?

Na początku warto sobie uświadomić, że implanty zębowe nie są refundowane przez NFZ. Oznacza to, że musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Jaki wydatek nas czeka? Ceny są bardzo różne. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju implantu, jaki wybierzemy, oraz ogólnego stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Sama konsultacja z implantologiem kosztuje około 450 zł. Koszt tytanowej śruby wynosi od 1800 do nawet 4000 zł. Tymczasem za koronę na implancie zapłacimy od 1650 zł do 2350 zł. Czasami konieczna jest również regeneracja kości (koszt 1500 – 2800 zł) lub nawet jej przeszczep własny (koszt 2800 – 3800 zł). Pacjent pokrywa również koszty wykonania zdjęcia RTG oraz odsłonięcia implantu. Pomimo że ceny z pozoru wydają się wysokie, wszystko tak naprawdę zależy od ustaleń pomiędzy pacjentem a lekarzem. Jeśli okaże się, że nie trzeba przeprowadzać zabiegu regeneracji kości czy nawet jej przeszczepu, to koszty automatycznie spadają. Pamiętajmy jednak, że implant to inwestycja nie tylko w piękny uśmiech, ale i w zdrowie. Dlatego naprawdę warto się na niego zdecydować.

Gdzie wykonać implanty w Częstochowie?

Leczeniem implantologicznym nie zajmuje się każdy lekarz stomatolog. Co więcej, powinniśmy wybierać specjalistów, którzy oferują nam wysoką jakość świadczonych usług. Dzięki temu mamy pewność, że powierzamy nasz uśmiech we właściwe ręce. Poszukując dobrego stomatologa, którzy wykonuje implanty w Częstochowie, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://www.implant-clinic.pl/. Leczenie w Implant-Clinic rozpoczyna się od konsultacji stomatologicznej, na podstawie której lekarz przedstawia pacjentowi wstępny kosztorys zabiegu wszczepienia implantów. Każdy klient traktowany jest w sposób indywidualny, dzięki czemu może mieć pewność, że dobrana metoda leczenia będzie dla niego najwłaściwsza. Chcąc cieszyć się pięknym, a co najważniejsze pełnym uśmiechem, warto zdecydować się na implanty. 

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *