zakład pogrzebowy w Szczecinie

Jaki zakład pogrzebowy w Szczecinie wybrać?

Kiedy umiera członek naszej rodziny w głowie mamy wiele myśli i pytań. Gdy emocje już ochłoną, musimy zastanowić się nad organizacją pochówku. Bardzo często w takiej sytuacji poszukujemy doświadczonej firmy pogrzebowej, która zajmie się organizacją całej uroczystości. W ten sposób będziemy mogli w spokoju przeżywać odejście bliskiej nam osoby i nie przejmować się przygotowaniami do ostatecznego pożegnania.

Jak wybrać dobrą firmę pogrzebową w Szczecinie?

Najczęściej pierwszym kryterium, które bierzemy pod uwagę podczas poszukiwań zakładu pogrzebowego w Szczecinie, jest lokalizacja. Wiele firm ma otwarte punkty w bezpośredniej okolicy cmentarza. Zdarzają się również takie sytuacje, że filie zlokalizowane są również przy kościołach oraz katedrach. Do organizacji pochówku najlepiej jest wybrać lokalne przedsiębiorstwo, które nie tylko zna dobrze cmentarz, ale również ma świetny kontakt z proboszczami i prosektorium. Dodatkowym czynnikiem może być dostępność usług przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, abyśmy mogli skontaktować się z pracownikami nawet w środku nocy.

Kompleksowość usług zakładu pogrzebowego w Szczecinie

Orion zakład pogrzebowy w Szczecinie będzie w stanie pomóc nam załatwić wszelkie formalności. Doświadczeni ludzie zajmujący się organizacją pochówków odbiorą akt zgonu, wykupią miejsce na cmentarzu, wypełnią wniosek o zasiłek pogrzebowy, a nawet omówią z księdzem przebieg całego pogrzebu. Dodatkowo będziemy mogli liczyć na pomoc w wyborze trumny albo urny, zamówienie kwiatów i organizację muzyków, jeśli sobie tego życzymy. Podstawiony zostanie także karawan, a samo miejsce pochówku zostanie odpowiednio przystrojone.

Kultura pracowników firmy pogrzebowej

Już podczas pierwszego spotkania z pracownikami zakładu pogrzebowego w Szczecinie, powinniśmy zwrócić uwagę na ich sposób zachowania oraz budowanie pozytywnych relacji. Kompetentne osoby będą pełne empatii, odpowiedzą na wszystkie nasze pytania oraz wyrażą współczucie i wsparcie. Należy pamiętać o tym, że przez kilka dni będziemy się z nimi intensywnie kontaktować, aby doradzić się w kwestii podejmowanych decyzji, dlatego muszą to być osoby, które cały czas będą wykazywać nam zrozumienie. Jedne osoby będą odpowiedzialne za organizację pogrzebu i pracę biurową, a inne za transport zwłok do kościoła i na cmentarz, organizację ceremonii pogrzebowej oraz przygotowanie miejsca do złożenia ciała.

Czy warto sprawdzić opinie byłych klientów zakładu pogrzebowego?

Ostatnim elementem, który również jest bardzo istotny to opinie byłych klientów na temat firmy pogrzebowej. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z polecenia naszej rodziny lub kogoś znajomego, kto już miał do czynienia z takimi usługami i był z nich w pełni zadowolony. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane, tak jak to ustaliliśmy i nie będziemy musieli się niczym przejmować. Na koniec warto zapytać, czy zakład będzie mógł także zorganizować stypę, niedaleko miejsca pochówku.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *