Nie od dzisiaj wiadomo, że zimno ma właściwości lecznicze. Schładza się skręcone i zwichnięte stawy, zimny kompres przykładany jest na bolącą głowę, a w razie potrzeby korzysta się z zabiegów rehabilitacyjnych w kriokomorze. Okazuje się jednak, że zimno może być też sprzymierzeńcem w walce z nadwagą. Kriolipoliza, bo o tym zabiegu mowa, to możliwość pozbycia się nadmiaru tłuszczu z organizmu szybko i bez wysiłku.
Co to jest kriolipoliza i jak wygląda zabieg?
Mianem tym określa się zabieg niszczenia komórek tłuszczowych z tkanki podskórnej za pośrednictwem ujemnej temperatury. Adipocyty są na nią wrażliwe i pod jej działaniem obumierają. Uszkodzone komórki zostają potem pochłonięte przez makrofagi, po czym za pośrednictwem układu limfatycznego transportowane są do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu. Proces obumierania rozpoczyna się kilka dni po zabiegu, a całkowite ich usunięcie zajmuje kilka tygodni.
Klienci chcący skorzystać z zabiegu kriolipolizy w Bielsku-Białej, Warszawie czy Trójmieście nie muszą obawiać się konieczności długiej rekonwalescencji bądź przekładania zaplanowanych czynności. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga wyłączenia się z codziennych aktywności. Trwa minimum godzinę, a jego długość zależna jest od liczby partii ciała objętej kriolipolizą. Nie powoduje także bólu. Drobny dyskomfort mogą odczuwać jedynie osoby o zmniejszonej tolerancji na zimno.
W pierwszej kolejności partię ciała poddawaną zabiegowi owija się folią kosmetyczną, po czym przykłada głowicę chłodzącą. W zależności od rodzaju urządzenia dodatkowo może zostać wykorzystane podciśnienie ułatwiające dotarcie zimna do tkanki podskórnej. W czasie zabiegu pacjent leży, a przykładanie głowicy to jedyna czynność, jaką musi wykonać kosmetyczka. Warto zatem wykorzystać ten czas na dodatkowy zabieg dotyczący innej partii ciała lub na odpoczynek.
Efekty kriolipolizy
Efekty widoczne są po jednym zabiegu, jednak organizm potrzebuje czasu na pozbycie się uszkodzonych komórek. Końcowy efekt w postaci wymodelowania ciała czy zmniejszenia obwodów różnych partii objętych zabiegiem widoczny będzie po kilku tygodniach. Aby wspomóc działanie, warto spożywać produkty lekkostrawne i niskotłuszczowe. Poza redukcją wagi odciąża się w ten sposób wątrobę zajętą metabolizowaniem komórek. W celu zwiększenia skuteczności, dla ujędrnienia skóry, a także, aby wspomóc działanie układu limfatycznego, warto systematycznie korzystać z takich zabiegów, jak masaż podciśnieniowy. Można sfotografować wybraną partię ciała przed oraz kilka tygodni po kriolipolizie – efekty widoczne będą gołym okiem.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Z tej rewolucyjnej metody pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą skorzystać niemal wszystkie zdrowe osoby. Przeciwwskazania do poddania się zabiegowi mają charakter ogólny – ciąża, choroba nowotworowa, epilepsja, cukrzyca, zaburzenia pracy wątroby czy infekcje to czynniki wykluczające.
Zabieg kriolipolizy bardzo skutecznie redukuje tkankę tłuszczową, jednak nie należy zapominać o zbilansowanej diecie i codziennej dawce ruchu.