Lotnisko Pyrzowice – gdzie najlepiej zostawić samochód

odróże często wiążą się z wieloma kłopotami logistycznymi. Jednym z istotniejszych jest konieczność pozostawienia na lotnisku samochodu, ponieważ w każdym przypadku parkingi przy tych obiektach sporo kosztują. Niestety, czasami nie ma jednak alternatyw i na teren aeroportu człowiek może się dostać tylko autem. Gdzie można znaleźć najtańszy parking w przypadku lotniska Katowice-Pyrzowice?

Katowice Airport posiada cztery spore parkingi, na których może się zmieścić około 7 tysięcy samochodów. Pierwszy (Premium) znajduje się w okolicy terminala C i zawiera 190 miejsc z monitoringiem. Wyróżnić można także parking P1, który składa się z 2100 miejsc postojowych. Znajduje się obok terminali A, B i C. W odrobinę większej odległości mieści się parking P2, który może zostać zapełniony przez 4500 pojazdów. Nie posiada ochrony ani monitoringu. Ostatnim z oficjalnych parkingów lotniskowych jest P3. Jest to obszar strzeżony i znajduje się w okolicy terminali A i B. Co istotne, z P2 i P3 można dojechać do poszczególnych terminali za darmo.

Lokalizacja wpływa jednak na cenę za parking. Lotnisko Pyrzowice najtaniej oferuje miejsca w sektorze P2, ponieważ za tydzień postoju przyjdzie zapłacić klientowi 69 złotych. Mimo że cena tygodniowa jest niska, to jedna doba kosztuje tam 30 zł, a na innych parkingach jeszcze więcej. Najdrożej jest na parkingu Premium, ponieważ cena za jedną dobę wynosi aż 100 zł! Można łatwo się domyślić, że kilkudniowy postój na jakimkolwiek z parkingów lotniskowych wiązać się będzie z wydatkiem rzędu około kilkuset złotych. W miejscowości Pyrzowice cena parkingu przy porcie lotniczym jest warunkowana przede wszystkim odległością od terminali lotniska. Można więc zainwestować w opcje niebędące integralną częścią lotniska, ponieważ w okolicy znajduje się bardzo dużo innych parkingów. 

Praktycznie wszystkie parkingi (Pyrzowice) prywatne są atrakcyjne cenowo, jednak odległość do lotniska może być na tyle duża, że piesza wędrówka okaże się żmudna i męcząca. Zwłaszcza jeżeli ma się ze sobą spory bagaż. W tym przypadku dobrą opcją będzie zamówienie taksówki, ponieważ tych na lotnisku jest całkiem sporo. Warto przy tym dokonać kalkulacji, czy np. skorzystanie z parkingu za 20 zł na dobę będzie opłacalne, kiedy za taksówkę zapłaci się przykładowo 15 zł, a lot powrotny będzie miał miejsce np. za dwa dni. Może się czasami okazać, że tańszym rozwiązaniem będzie parking bliższy. Warto przypomnieć, że lotniskowy sektor P2 (najtańszy) oferuje możliwość darmowych transferów do terminali.

Author: dev5e2