Meble ogrodowe – jakie meble wybrać?

Lubisz spędzać czas na powietrzu, ale z drugiej strony nie zawsze masz ochotę na długie spacery? A może cenisz sobie chwilę tylko dla siebie – z ulubioną książką lub podcastem? Jeżeli do tego wszystkiego masz ogród, taras lub nawet niewielki balkon, to temat mebli ogrodowych powinien Cię zainteresować. Nie potrzebujesz domu z własnym skrawkiem zieleni, aby zrelaksować się i skorzystać z pierwszych wiosennych promieni słonecznych. 

Meble ogrodowe we Wrocławiu – jakie wybrać?

Jak wybrać idealny zestaw mebli ogrodowych? Przede wszystkim zastanów się, gdzie chcesz je ustawić. Wybierz miejsce, które będzie nieco osłonięte od wiatru, ale nie całkowicie zacienione. Dzięki temu nie trzeba będzie przestawiać mebli w bezpieczne miejsce w razie silnych porywów. Na rynku dostępne są zestawy w różnych konfiguracjach. Wśród nich znajdziesz ten zawierający stół i dwa krzesła – popularnie zwane zestawem typu bistro. W kolejnym znajdują się ława oraz fotele. A jeśli zależy Ci na większej wygodzie, postaw na ławę, fotele oraz kanapę (w tym także narożnik). 

Komplety mają różne gabaryty, przez co z łatwością można je dopasować do własnych potrzeb. Jeżeli dysponujesz dużą przestrzenią, możesz pokusić się o zakup modułowych mebli ogrodowych. Tego typu komplety prezentują się najlepiej pod zadaszoną werandą lub na patio. 

Obecnie na rynku dostępne są meble zarówno drewniane, plastikowe, jak i wykonane z techno rattanu. Komplety wyprodukowane z dwóch ostatnich materiałów nie wymagają większych zabiegów pielęgnacyjnych – możesz czyścić je z użyciem ogólnodostępnych środków myjących. Wykazują także odporność na trudne warunki. W przypadku mebli drewnianych zalecana jest regularna impregnacja. Dodatkowo warto trzymać je w garażu od jesieni do wiosny. Ponadto komplety ogrodowe są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Meble balkonowe 

Czym różnią się meble ogrodowe od balkonowych? Zasadniczą różnicą są gabaryty. Ich dobór zależy w dużej mierze od powierzchni oraz kształtu przestrzeni. Oferta rynkowa jest na tyle różnorodna, że nawet na bardzo niewielkim i niepraktycznym balkonie można zaaranżować kącik wypoczynkowy. Urządzając przestrzeń, warto zostawić miejsce na swobodne poruszanie się, a także na ustawienie np. suszarki na pranie. Co więcej, na balkonie powinno też znaleźć się nieco zieleni. Gatunki dobierz w zależności od ekspozycji oraz dostępu światła w ciągu dnia. Za pomocą roślin możesz osłonić balkon przed wzrokiem sąsiadów lub nadmiarem promieni słonecznych.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, wybierz meble, które są jednocześnie schowkami – skrzyniami. Mogą być ukryte pod blatem stolika lub ławy, pod siedziskiem fotela albo kanapy. Tego typu meble są nieco droższe, jednak miejsce do przechowywania na małym balkonie wydaje się być bezcenne szczególnie w sytuacji, gdy nie posiadasz piwnicy ani garderoby. W schowku możesz przechowywać narzędzia do pielęgnacji roślin, sprzęt sportowy oraz inne przedmioty niewrażliwe na warunki zewnętrzne.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *