Mediacje rodzinne i dla par – kiedy warto się na nie zdecydować?

Mediacje dla par w Warszawie dedykowane są parom, które przeżywają kryzys i mają problem z wzajemnym porozumieniem. Skierowane są one do osób będących w zarówno w związkach formalnych, jak i nieformalnych. Z usług mediacyjnych warto skorzystać, gdy w relacji pojawi się trudny do przepracowania konflikt, a strony nie są w stanie zrozumieć postawy partnera. Dzięki pomocy specjalisty para ma szansę poprawić komunikację, rozwiązać problemy i spojrzeć na związek bardziej obiektywnie.

Mediacje dla par – dlaczego warto?

Stworzenie trwałego, silnego związku to bardzo trudne zadanie. Żyjąc z drugą osobą, trzeba potrafić pójść na ustępstwa, uszanować poglądy partnera i znaleźć wspólne cele. Niestety w każdym związku pojawiają się konflikty, zmartwienia i problemy. Zdarza się, że partnerzy nie są w stanie przepracować ich samodzielnie. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z mediacji dla par. Podczas spotkania ze specjalistą partnerzy uczą się, jak spojrzeć na związek bardziej obiektywnie oraz w jaki sposób zredukować wzajemne oskarżenia. W efekcie łatwiej jest im zrozumieć postawę drugiej strony i rozwiązać konflikt. Osoby korzystające z mediacji dla par potrafią postawić się na miejscu swojego partnera i panować nad swoimi emocjami. Ich związki stają się silne i znacznie bardziej odporne. Panuje w nich większy spokój i atmosfera pełna przyjaźni, miłości i wzajemnego zrozumienia. 

Mediacje rodzinne, – w czym może pomóc mediator?

Powodów, dla których osoby poddają się procesowi mediacji rodzinnych, jest wiele. Dzieje się tak dlatego, że rodzina to wyjątkowa jednostka społeczna, a także grupa, która zazwyczaj towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Te czynniki sprawiają, że konflikty i nieporozumienia wiążą się często z dużymi emocjami, z którymi niekiedy strony nie są sobie w stanie poradzić samodzielnie. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc mediatora rodzinnego. 

Taka osoba stworzy przestrzeń do tego, by poszerzyć perspektywę obu stron i umożliwić im spojrzenie na sprawę w sposób chłodny oraz obiektywny. To właśnie osoba mediatora rodzinnego pozwala na nowo zbudować zaufanie między uczestnikami sporu.

Mediacje rodzinne pomagają w satysfakcjonującym dla obu stron rozwiązaniu konfliktów między innymi na tle rodzicielskim, rozwodowym, spadkowym czy finansowym, jednak nie są to jedyne sytuacje, w których można sięgnąć po pomoc mediatora w Wejherowie.

Dlaczego mediacje rodzinne to korzystniejsza opcja niż spór w sądzie?

Choć niekiedy rozprawa sądowa jest koniecznym elementem sporu, mediacje rodzinne mogą go z powodzeniem zastąpić lub mu towarzyszyć – w każdym z tych przypadków przynoszą bowiem wymierne korzyści dla funkcjonowania rodziny.

Przede wszystkim należy zauważyć, że spory sądowe najczęściej jedynie eskalują negatywne emocje, a w konsekwencji nie otwierają na wzajemne zrozumienie i prowadzą do pogłębienia się konfliktu. Pomoc mediatora rodzinnego pozwala natomiast wrócić rodzinie na dobre tory w relacji.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *