Niepubliczne przedszkole – czy warto je wybrać?

Wybór odpowiedniej placówki edukacyjnej dla dziecka w wieku przedszkolnym to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W Polsce można zapisać pociechę do placówki publicznej oraz prywatnej. Zaletą tej pierwszej jest brak opłat za opiekę nad dzieckiem. Zazwyczaj jednak bardzo trudno jest się dostać do darmowego przedszkola, a oferta edukacyjna, która jest w nim zapewniana, dotyczy tylko podstawowego zakresu. Natomiast niepubliczne mają lepszą ofertę, za którą jednak trzeba zapłacić. Ceny mieszczą się w granicach kilkuset złotych miesięcznie. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, czy warto płacić takie sumy, żeby zapewnić dziecku lepszy start i miłe wspomnienia.

Przedszkole – ważny okres w życiu dziecka

O tym, czy chodzenie do przedszkola jest korzystne dla dziecka, napisano tysiące artykułów. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Oczywiście znajdą się również i wady, ale jest ich znacznie mniej. Do najważniejszych zalet można zaliczyć:

  • naukę samodzielności,
  • kontakt z rówieśnikami,
  • zdobywanie nowych umiejętności, takich jak muzyka, plastyka i inne. 

Warszawskie przedszkole prywatne zapewni więcej doświadczeń 

Przedszkola niepubliczne w Warszawie są zazwyczaj placówkami o wyższym poziomie edukacyjnym. Wynika to przede wszystkim z korzystniejszej sytuacji finansowej. Dyrektor placówki dzięki opłatom rodziców ma możliwość zatrudnić lepszą kadrę i zapewnić dzieciom wiele zajęć dodatkowych.

Nauka sztuki na wczesnym etapie nauczania

Jedną z zalet przedszkoli niepublicznych jest fakt, że odbywa się w nich bardzo dużo zajęć z zakresu sztuki. Dzieci, które w tym okresie rozwijają swoje zmysły, potrzebują codziennej nauki rysowania i muzyki, która wspiera ich kreatywność, podnosi pewność siebie oraz daje możliwość wyrażenia emocji. Co prawda w publicznych placówkach, np. na Bielanach również są dostępne zajęcia muzyczne i plastyczne, ale jest ich zdecydowanie mniej. 

Pomoc specjalistów

Ważnym elementem rozwoju dziecka jest jego nauka radzenia sobie z emocjami oraz integrowania bodźców, które dochodzą do niego różnymi zmysłami. Maluchy, które potrafią poradzić sobie z tymi zagadnieniami o wiele lepiej się uczą i łatwiej komunikują. W niepublicznych placówkach bardzo często zatrudnieni są nie tylko pedagodzy, ale również psychologowie, logopedzi oraz terapeuci integracji sensualnej, którzy dbają o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka. 

Większa liczba wychowawców i mniejsze grupy

W prywatnych przedszkolach w stolicy zapewniona jest również lepsza opieka nad dzieckiem: nad mniejszymi grupami działa zazwyczaj dwoje wychowawców, którzy posiadają jeszcze wsparcie innych specjalistów pracujących w przedszkolu. Jest to bardzo korzystne, gdyż pedagog ma większą szansę na nawiązanie z dzieckiem więzi, która pozwoli szybko zauważyć wszystkie nieprawidłowości. 

Zdrowe żywienie

Niepubliczne przedszkola na Bielanach oferują dzieciom zdrowsze i ciekawsze posiłki, które są estetycznie podane, co zachęca do ich zjedzenia. Jest także możliwość otrzymania posiłków z diety bezglutenowej czy innych diet leczniczych. Najmłodszych nie zmusza się do jedzenia, a jedynie zachęca się, aby zjadły z posiłku wszystko to, co im smakuje. W ten sposób można uniknąć późniejszych zaburzeń odżywiania. 

Indywidualne podejście do każdego dziecka

Przedszkola prywatne umożliwiają indywidualne podejście do każdego dziecka oraz brak wykluczenia ze względu na specjalistyczne potrzeby edukacyjne. Wychowawcy nie oceniają podopiecznych, starając się pokazać, że każdy ma prawo rozwijać się we własnym tempie. Umożliwia to nie tylko lepszy rozwój dziecka, ale też zapobiega traumom edukacyjnym. Dzięki otwarciu takich placówek m.in. na Bielanach wszystkie przedszkolaki uczą się tolerancji. 

Przedszkole prywatne – lepszy start dla dziecka

Jedyną wadą przedszkoli prywatnych jest ich cena. Jednak kiedy rodzice chcą zapewnić swojemu dziecku dobry start, nie będą liczyć się z kosztami i wybiorą taką placówkę, która zapewni mu zrównoważony rozwój na każdej płaszczyźnie.  Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem, sprawdź co może ci zaoferować prywatne przedszkole w Warszawie.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *