Paznokcie hybrydowe w salonie kosmetycznym – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów

Wraz ze wzrostem popularności manicure i pedicure hybrydowego coraz więcej osób zaczyna interesować się samodzielnym wykonywaniem tego typu zabiegów kosmetycznych. Profesjonalne urządzenia czy akcesoria potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych są obecnie ogólnodostępne w sklepach, co dodatkowo zachęca amatorów do spróbowania swoich sił z tą techniką zdobienia płytki. Czy domowy manicure może równać się z tym wykonanym w salonie oraz jakie są konsekwencje źle zrobionych paznokci hybrydowych?

Nieprofesjonalny manicure hybrydowy – czy może zaszkodzić? 

Mogłoby się wydawać, że wykonywanie manicure hybrydowego w domu ma prawie same atuty, a przede wszystkim pod względem finansowym. Choć zakup profesjonalnego wyposażenia wiąże się z dużym wydatkiem, na dłuższą metę koszt zabiegu będzie dużo niższy niż w przypadku profesjonalnej usługi w gabinecie kosmetycznym. Ponadto wykonanie manicure hybrydowego w domu nie wydaje się znacząco odbiegać poziomem trudności od tradycyjnego – głównie dzięki poradnikom w internecie.

Warto jednak pamiętać, że jakość manicure hybrydowego wykonanego przez osobę niedoświadczoną będzie znacznie niższa niż w przypadku profesjonalnego zabiegu z salonu kosmetycznego. Najczęstszym problemem jest słaba trwałość – nieodpowiednie przygotowanie płytki lub zalanie skórek prowadzi do tego, że lakier bardzo szybko zacznie odpadać. To jednak najmniej poważne konsekwencje źle zrobionych paznokci.

Nieprofesjonalnie wykonany manicure bądź pedicure hybrydowy może poważnie osłabić, a w najgorszym przypadku również uszkodzić płytkę. Dotyczy to przede wszystkim zabiegów zmywania tego typu lakieru oraz przypadków, kiedy jest on nakładany na chorą lub wcześniej osłabioną płytkę. Ponadto osoby początkujące często popełniają błąd zbyt głębokiego, agresywnego usuwania skórek. To z kolei, połączone z brakiem higieny w miejscu pracy, może prowadzić do stanu zapalnego wałów paznokciowych (tzw. zastrzał), który jest wyjątkowo nieprzyjemną i bolesną dolegliwością. Ponadto źle zabezpieczone skórki zwiększają ryzyko wystąpienia alergii. 

Manicure i pedicure hybrydowy w Warszawie

W Polsce działają obecnie setki salonów kosmetycznych, które świadczą usługi wykonywania manicure i pedicure hybrydowego. Największy wybór w kategorii takich gabinetów mają mieszkańcy dużych miast wojewódzkich, jak Warszawa, lecz wraz ze wzrostem popularności tego typu usług kolejne salony pojawiają się również w mniejszych miejscowościach. Paznokcie hybrydowe w Warszawie wykonywane są na wysokim poziomie, z wykorzystaniem profesjonalnych produktów i akcesoriów. Ceny usług różnią się w zależności od m.in. złożoności wykonywanego manicure lub pedicure oraz czasu potrzebnego na prace.

Wybierając salon kosmetyczny, który wykonuje paznokcie w Warszawie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na doświadczenie manicurzystów (np. odbyte kursy i szkolenia). Pozwoli to wybrać gabinet świadczący swoje usługi na profesjonalnym poziomie, tym samym zapewniając wysoką jakość wykonywanego manicure i pedicure. Ponadto kluczowym aspektem jest przestrzeganie odpowiednich zasad higieny podczas zabiegu.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *