Regały przesuwne – jakie wybrać?

Niemal w każdym przedsiębiorstwie występuje konieczność archiwizacji różnego rodzaju dokumentów. Nadają się do tego doskonale regały przesuwne. Znakomicie zabezpieczają dokumenty oraz ułatwiają dostęp do nich. Na rynku znaleźć można bardzo zróżnicowane  modele tego typu mebli. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze konkretnego regału.

Czym są regały przesuwne?

Regały przesuwne to specjalistyczny rodzaj mebli o bardzo konkretnych funkcjach. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne archiwizowanie dokumentów. Warto jednak wiedzieć, że niektóre modele mogą służyć do przechowywania także innych rzeczy, np. produktów wytwarzanych przez firmę, w tym nawet przedmiotów wielkogabarytowych. Ogólnie rzecz ujmując, regały przesuwne wykorzystać można w przypadku wszystkich przedmiotów, które wymagają specjalnego sposobu przechowywania. Istotne jest także to, że ten typ mebli został tak zaprojektowany, by dostęp do ich zawartości był bardzo łatwy.

Rodzaje napędu w regałach przesuwnych

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje regałów przesuwnych. Różnią się m.in. rodzajem napędu. Należy mieć to na uwadze, wybierając konkretny model. Mowa tu o napędzie elektrycznym oraz mechanicznym. Regały przesuwne z napędem elektrycznym cechują się wysoką ergonomią pracy. W znaczący sposób ułatwiają dostęp do przechowywanych dokumentów i innych przedmiotów, zwłaszcza tych dość ciężkich i o większych gabarytach. Najczęściej regały przesuwne z napędem elektrycznym wykorzystywane są w firmach produkcyjnych, magazynach i dużych biurach. W przypadku mechanicznych mebli komfort użytkowania jest nieco mniejszy. Jeśli chce się przestawić regał, aby dostać się do znajdujących się na nim dokumentów, konieczne jest użycie siły.

Zastosowanie regałów przesuwnych

Regały przesuwne wykorzystywane są w większości branż i obiektów biurowych oraz przemysłowych. Wymienić można tu magazyny, centra logistyczne, biura, szpitale czy budynki użyteczności publicznej. Mowa o miejscach, w których pojawia się konieczność przechowywania bardzo dużej liczby dokumentów bądź ciężkich przedmiotów. W takim przypadku warto wybrać magazynowe regały przesuwne. Dzięki nim możliwe będzie łatwe uporządkowanie wszystkich przechowywanych materiałów oraz zapewnienie sobie wygodnego dostępu do nich. Nieco innym typem mebla jest regał biblioteczny. Jak można się domyślić po nazwie, to element wyposażenia, który ma swoje zastosowanie w bibliotekach, jednak nie tylko. To dobry wybór także w przypadku muzeów, laboratoriów, biur oraz typowych archiwów.

Wybór regałów przesuwnych – Katowice

Regały przesuwne powinny posiadać kilka istotnych cech. Muszą być ergonomiczne, uniwersalne oraz zapewniać łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów lub dokumentów. Wybierając regały przesuwne w Katowicach, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy REGMEB. Szeroki asortyment pozwoli na wybór takich mebli, które idealnie wpiszą się w konkretne potrzeby i oczekiwania. Oferowane przez firmę regały to połączenie niezawodności, precyzji i funkcjonalności.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *