Sprzątanie biur – jaki powinien być zakres usługi?

Sprzątanie biura jest usługą wymaganą w większości działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy nie mają czasu samodzielnie uprzątnąć tej przestrzeni, dlatego korzystają z pomocy innych podmiotów. Szukasz właściwej firmy sprzątającej biura w Warszawie? W niniejszym tekście omawiamy, jaki powinien być zakres usługi sprzątania lokalu. Zapraszamy do lektury.

Każde biuro musi być regularnie sprzątane. Oczywiście nie jest to przestrzeń szczególnie narażona na zanieczyszczenia, jednak nadal w takiej przestrzeni generuje się odpady, osadza się tam również kurz, na obuwiu wnosi się różne zabrudzenia etc. Tymczasem miejsce pracy powinno być schludne, w przeciwnym wypadku może się okazać, że pracownikom nie tylko będzie się gorzej pracować, ale będą narażeni na zachorowania związane z pyłem trafiającym do górnych dróg oddechowych. W posprzątanym biurze pracuje się lepiej! W takim razie jak powinno wyglądać sprzątanie biur w Warszawie i zasadniczo każdym innym mieście?

Zakres usługi sprzątania biura

Zakres usługi sprzątania firmy powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych wymagań danego klienta. Zwykle jednak można wymienić części wspólne. Podstawowe działania to między innymi odkurzenie i umycie podłóg oraz ich ewentualna impregnacja, wyczyszczenie blatów biurek, recepcji, regałów, posprzątanie części kuchennej/jadalni, uprzątnięcie łazienek wraz z umyciem sedesu i umywalki. Istotne jest także wyrzucenie śmieci. Przypominamy, że firma powinna prowadzić segregację odpadów. Jeśli budynek jest na tyle rozległy, należy także zadbać o porządek na korytarzach oraz w windach.

Zakres usługi sprzątania biura warto także cyklicznie rozszerzać, na przykład o mycie okien, czy pranie wykładzin oraz tapicerek. Są to czynności, których nie trzeba robić ze szczególną regularnością, jednak dobrze o nie zadbać, dzięki czemu biuro będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Inne dodatkowe usługi to także podlanie kwiatów, uzupełnianie podajników na mydło oraz inne czynności, które zostały ustalone razem z przedsiębiorcą. Wiele zależy więc od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa, jednak wyżej wymieniliśmy te rzeczy, które powinny być zapewniane regularnie (mycie podłóg, czyszczenie biurek etc.).

Zakres usługi sprzątania firmy to nie wszystko, na co powinno się zwracać uwagę. Istotne są też inne aspekty, takie jak na przykład chemia stosowana przez serwis sprzątający. Obecnie standardem staje się korzystanie z ekologicznych środków czystości. Trzeba pamiętać, żeby jednocześnie były skuteczne i mogły się uporać nawet ze szczególnie uciążliwymi zanieczyszczeniami.

Potrzebujesz sprzątania biura w Warszawie? Zapraszamy do nas!

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy nie tylko uprzątnięcie biura zgodnie z życzeniem klienta, ale zapewniamy również sprzątanie wspólnot w Warszawie, pielęgnację terenów zielonych, domów jednorodzinnych, mieszkań, apartamentów, a nawet parkingów. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i sprawdzonymi narzędziami, które umożliwiają nam usunięcie silnych zanieczyszczeń. Posiadamy także mocne, jednak stosunkowo bezpieczne dla środowiska środki czystości. Chętnie dopasujemy się pod względem terminu realizacji usługi. Działamy szybko, sprawnie, skutecznie i terminowo. W razie pytań lub zainteresowania ofertą zachęcamy do sprawdzenia naszej strony internetowej lub kontaktu.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *