Wycieczka do Grodna

Wycieczka do Grodna – jak przebiega?

Krótki wyjazd jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli chce się aktywnie spędzić czas. W środkowej Europie można znaleźć masę fascynujących lokalizacji, które zaskakują swoją historią, wyglądem czy innymi atrakcjami. Niewątpliwie jedną z nich jest Grodno. Jeżeli interesuje Cię wycieczka do tego miasta, to serdecznie zapraszamy do lektury.

Grodno – wycieczka na Białoruś

Białoruś jest fascynującym i pięknym krajem, który zdecydowanie warto odwiedzić. Wycieczka do Grodna natomiast może być ciekawym pomysłem na spędzenie czasu i dowiedzenie się więcej o historii naszych sąsiadów. Miasto jest zlokalizowane w pobliżu granicy z Polską nad Niemnem. Z tego powodu podróż będzie stosunkowo krótka, a więc nawet jednodniowy wyjazd wystarczy, żeby zobaczyć sporo zabytków i wrócić do kraju.

Grodno wyróżnia się wieloletnią historią. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1128 roku! Co więcej, miasto znajdowało się kiedyś w granicach Polski. Nadal mieszka w nim około 25% Polaków (80 tys. osób).

Jedną z ciekawszych atrakcji w Grodnie jest zwiedzenie Starego oraz Nowego Zamku. Obiekty powstały na wzgórzach, co zwiększało ich potencjał obronny. Żeby dostać się na wzniesiony w XI w. Stary Zamek, należy przejść jednym z najstarszych mostów na Białorusi. W środku znajduje się muzeum historyczne. Tymczasem Nowy Zamek powstał w pierwszej połowie XVIII wieku. Co ciekawe, odbywały się w nim sejmy Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wykonano go w stylu rokoko.

Bardzo ciekawym elementem wycieczki może być również odwiedzenie bazyliki katedralnej pw. św. Franciszka Ksawerego, która została wybudowana w 1705 roku. Posiada charakterystyczny, zielono-niebieski dach i wieżę. Warto wspomnieć, że wewnątrz obiektu znajdują się figury polskich królów, na przykład Władysława Jagiełły czy Bolesława Krzywoustego.

Grodno – wycieczka dla miłośników literatury

Warto wiedzieć, że Grodno jest miastem, w którym żyła oraz tworzyła słynna, legendarna wręcz pisarka – Eliza Orzeszkowa, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystów epoki pozytywizmu, autorka powieści Nad Niemnem. Była nominowana do Nagrody Nobla. Podczas wyjazdu można zobaczyć jej dom (rekonstrukcję). Niedaleko, bo zaledwie kilkadziesiąt metrów od budynku, znajduje się popiersie pisarki. W Grodnie warto również odwiedzić jej grób, który znajduje się na grodzieńskim cmentarzu katolickim.

Postaw na Grodno – wycieczka zaplanowana za Ciebie

Samodzielne planowanie wycieczki do Grodna może być skomplikowane, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy biura podróży. Dzięki temu będziesz mieć zapewniony przejazd, wsparcie ekspertów w ramach formalności, a przy tym zobaczysz sporo zabytków wraz z omówieniem ich historii. Co więcej, wyjazd jest zaskakująco atrakcyjny cenowo, dlatego tym bardziej warto odwiedzić to miasto, tak istotne przecież dla Polski. Specjaliści z wigrytravel.pl mogą zorganizować dla Ciebie ekscytującą wycieczkę.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *