Ile kosztują żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe – ile kosztują?

Od wielu lat zewnętrze osłony okienne cieszą się dużą popularnością. Wśród nich bardzo często wybierane są żaluzje fasadowe. Warto zatem wiedzieć, czym ten typ osłon się charakteryzuje oraz ile kosztuje ich zakup wraz z montażem. Czy warto zdecydować się właśnie na żaluzje fasadowe w Krakowie?

Charakterystyka żaluzji fasadowych

Jedną z głównych cech żaluzji fasadowych jest to, że prezentują się one niezwykle elegancko. Jednak nie tylko walory estetyczne są powodem, dla którego warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Przede wszystkim są one bardzo praktyczne. Świetnie sprawdzają się jako zewnętrzna osłona okienna. Żaluzje fasadowe skutecznie ochraniają pomieszczenia przed nadmiarem słońca. Dodatkowo pozwalają na swobodną regulację ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Możliwe jest to dzięki zmianie kąta ustawienia lamel, co pozwala na nasłonecznienie pomieszczenia wedle własnych potrzeb i upodobań. Żaluzje fasadowe doskonale sprawdzają się w letnie, upalne dni. Potrafią skutecznie pełnić funkcję izolatora przed gorącem przenikającym z zewnątrz. To doskonały sposób na obniżenie latem temperatury we wnętrzu budynku.

Budowa żaluzji fasadowych

Lamele w żaluzjach fasadowych wykonywane są w czterech różnych kształtach – litery C, S, Z oraz F. Dzięki tak szerokiemu wyborowi nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą znaleźć dla siebie taki typ, który idealnie spełniać będzie ich potrzeby oraz oczekiwania. Z drugiej strony, często wybór konkretnego rodzaju nie jest łatwy. Pomóc może tu konsultacja ze specjalistą. Warto zatem wybór przedyskutować z pracownikiem przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji i montażu żaluzji fasadowych – na przykład firmy PILS z Krakowa. Kupując żaluzje fasadowe w Krakowie, warto zapoznać się z jej ofertą.

Różne typy żaluzji fasadowych pasują różnych gabarytów okien – to z pewnością nie ułatwi nam samodzielnego wyboru. Od tego zależą również ich ceny. Decyzja nie może być zatem przypadkowa. Poza lamelami, z których składają się żaluzje fasadowe, wyposażone są one w prowadnice lub stalowe linki, dzięki którym działają sprawnie. Oczywiście całość wykonana musi być z materiałów odpornych na różne warunki atmosferyczne.

Sterowanie w żaluzjach fasadowych

Żaluzje fasadowe sterowane mogą być w sposób ręczny lub elektryczny. Wygodniejsze jest oczywiście drugie rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli żaluzje są dość duże i ciężkie. Niestety, faktem jest też, że ta opcja jest droższa. Istnieją dwa sposoby sterowania elektrycznego: przewodowy lub radiowy – w pierwszym przypadku żaluzjami kieruje się za pomocą przełącznika. W drugim– przy użyciu pilota.

Koszt żaluzji fasadowych

Cena tego typu żaluzji jest zróżnicowana. Wszystko zależy od kilku czynników. Na koszt wpływają między innymi: kształt lameli, materiały wykorzystane do ich produkcji oraz wybrany system sterowania. Dodatkowo znaczenie może mieć sposób montażu. Najlepszym rozwiązaniem będzie prośba o indywidualną wycenę żaluzji w sklepie.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *