Pogotowie elektryczne Tarnów

Pogotowie elektryczne w Tarnowie – jak się skontaktować?

Czasem może się zdarzyć, że potrzebna będzie pomoc tzw. pogotowia elektrycznego. Są to specjalne służby, które dbają o stan sieci energetycznej na terenie naszego miasta. Nie są one widywane tak często, jak policja, straż pożarna czy pogotowie ratunkowe, jednak ich obecność jest równie istotna – w końcu dziś bardzo trudno obejść się bez dostępu do energii elektrycznej.

Pogotowie elektryczne – Tarnów

Instalacja elektryczna to obecnie jeden z podstawowych elementów w każdym domu. To dzięki niej możemy bezproblemowo i bezpiecznie używać wszelkich urządzeń, takich jak lodówka, telewizor czy komputer. Istnieją jednak pewne zdarzenia losowe, które mogą spowodować, że nasza instalacja nie będzie funkcjonowała poprawnie. Może się to objawiać na różne sposoby np. brakiem prądu w pojedynczym/wszystkich gniazdkach, brakiem światła lub np. wyskakiwaniem bezpiecznika po podłączeniu urządzenia bezpośrednio do gniazdka (mając oczywiście pewność, że podłączane urządzenie jest w pełni sprawne, a sieć nie jest przeciążona).

Pogotowie elektryczne w Tarnowie, jak i w wielu innym miastach Polski funkcjonuje na konkretnych zasadach. Ze względu jednak na to, że służby te i ich działania są mało widoczne, a także rzadko korzystamy z ich usług, wielu ludzi nie wie, kiedy wezwać specjalistów.

Kiedy powinno się wezwać pogotowie elektryczne?

Poza tym (jak już zostało wspomniane), że prąd znacznie ułatwia nam życie, trzeba również pamiętać, że może on stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Wszelkie awaria, przerwania kabli w instalacji czy uszkodzenia infrastruktury należy bezzwłocznie zgłaszać do pogotowia elektrycznego, gdyż mogą one stwarzać niebezpieczeństwo porażenia. W jakich jeszcze przypadkach należy wezwać na pomoc specjalistów?

Pierwszą i najczęściej spotykaną sytuacją, w której należy zatelefonować po pogotowie elektryczne, jest przypadek, kiedy wszystkie bezpieczniki w mieszkaniu funkcjonują prawidłowo, a nie mamy prądu. Może to oznaczać, że z jakiegoś powodu doszło do uszkodzenia bądź spalenia elementów instalacji znajdujących się w ścianach, co jest bardzo niebezpieczne, gdyż może nawet doprowadzić do pożaru.

Po pomoc od pogotowia elektrycznego dzwonimy również wtedy, kiedy nie ma prądu na całej ulicy, w całym budynku, w dzielnicy lub nawet w całej miejscowości. Powodem takiego stanu rzeczy może być poważna awaria w rozdzielni bądź nawet u samego dostawcy prądu.

W przypadku kiedy w okolicy zauważymy zerwane linie energetyczne lub uszkodzoną infrastrukturę energetyczną należy także wezwać pomoc PE. Specjaliści zdiagnozują zaistniałe problemy i przeprowadzą odpowiednie naprawy.

Gdzie zgłosić się po pomoc w Tarnowie?

Mieszkańcy Tarnowa, poza standardowym numerem 991, który jest przypisany właśnie do pogotowia elektrycznego, mogą skontaktować się ze specjalistami z firmy elektrykasacz.pl. To doświadczeni fachowcy, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia i wiedzę, aby móc przeprowadzić wszelkie naprawy dotyczące uszkodzeń instalacji i infrastruktury elektrycznej.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *