Żaluzje aluminiowe

Jak zamontować żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe montować można na różne sposoby. Wszystko zależy od konkretnego projektu oraz celu, w którym się je wiesza. Modele pionowe i poziome mogą być mocowane do ramy okna. Umożliwia to otwieranie skrzydeł okiennych niezależnie od siebie. Z drugiej strony mogą być także mocowane do sufitu lub ściany, co jednak ma swoje wady – w przypadku modeli pionowych uniemożliwia to otwieranie okien. Na co zatem zwracać uwagę przy montażu żaluzji aluminiowych i jaki sposób wybrać?

Inwazyjny i bezinwazyjny montaż żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe mogą zostać zamontowane w sposób inwazyjny lub bezinwazyjny. W przypadku montażu inwazyjnego najczęściej mocowane są one do powierzchni ściany lub sufitu. Nie powinno się jednak przytwierdzać ich do ram okiennych, zwłaszcza jeśli dotyczy to nowych okien objętych gwarancją . Taki rodzaj montażu ma dość istotne zalety: jest dość prosty, niezwykle wytrzymały, a w razie czego łatwiej zdemontować tak zamocowane żaluzje. Nie jest jednak pozbawiony wad – chodzi tu o wspomnianą już możliwość utraty gwarancji na okna oraz fakt, że po takim montażu pozostaną dziury po wkrętach.

Ogromną zaletą montażu bezinwazyjnego jest to, że w żaden sposób nie niszczy on okna, a zatem nie ma tu ryzyka utraty gwarancji. Trzeba jednak zauważyć, że taki montaż bywa bardziej problematyczny, a ewentualne usunięcie żaluzji nie będzie potem takie proste.

Montaż żaluzji aluminiowych poziomych

Poziome żaluzje aluminiowe to z pewnością najbardziej tradycyjny model tego typu. Przy ich montażu dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych klipsów, które instaluje się w górnej części skrzydła okiennego. Jest to oczywiście inwazyjny sposób montażu. Innym rozwiązaniem może być wykorzystanie specjalnych uchwytów, które służą do bezinwazyjnego ich zamocowania. Ten sposób dobrze sprawdza się zwłaszcza w przypadku mniejszych żaluzji.

Profesjonalny montaż żaluzji aluminiowych – Kraków

Żaluzje aluminiowe można oczywiście zamontować samodzielnie. Cały proces zaczyna się od ostrożnego zamocowania uchwytów do ramy okna. Następnie należy wywiercić w ramie otwory, w których znajdą się śruby samogwintujące na wspornikach. Pamiętać trzeba, że skrzydło, które będzie później otwieranie, nie musi posiadać otworów. Nie ma takiej potrzeby, ponieważ wsporniki zamocować można za pomocą specjalnych zacisków. Jeśli jest to możliwe, dobrym rozwiązaniem będzie wkręcanie się nie w same ramy okienne, ale w listwy przyszybowe.

Proces ten z pozoru wydaje się dość nieskomplikowany, jeśli jednak chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane perfekcyjnie i w trwały sposób, najlepiej skorzystaj z usług profesjonalistów. Jeżeli planujesz zamocować żaluzje aluminiowe w Krakowie, zwróć się o pomoc do firmy 7 Trade House. Przedsiębiorstwo to od wielu lat zajmuje się sprzedażą tego typu akcesoriów oraz ich profesjonalnym montażem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje żaluzje będą idealnie dopasowane do okna i w pełni funkcjonalne.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *