Dofinansowanie unijne

Jak dostać dofinansowanie unijne w Lublinie?

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej dało nam ogromne możliwości rozwoju i rozbudowy. Otwarte granice bez kontroli paszportowej, mnóstwo ułatwień w handlu i transporcie i co najważniejsze – dostęp do funduszy unijnych na realizację rozmaitych projektów. Dzięki pieniądzom, które można uzyskać z UE, powstało wiele firm i znaczących dla naszej gospodarki inwestycji. Co jednak należy zrobić, aby otrzymać dofinansowania unijne w Lublinie i nie tylko? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule!

Dofinansowania unijne – Lublin

Po pierwsze, trzeba najpierw przyjąć do wiadomości, że pozyskanie unijnych dotacji to dosyć skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga cierpliwości i zaangażowania. Istotne jest jednak to, że aby móc ubiegać się o dofinansowanie z unii nie trzeba być zgłoszonym jako osoba bezrobotna. Kiedy już zdecydujemy, że chcemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam członkostwo naszego kraju w Unii, możemy przejść do konkretnych działań.

Aby móc skutecznie ubiegać się o dofinansowanie, musimy mieć jasny cel, na który mają zostać przeznaczone pozyskane środki. Trzeba zatem przygotować szczegółowy plan biznesowy, w którym należy umieścić wszystkie niezbędne informacje, w tym pomysły, uzasadnienia i skutki, jakie dana inwestycja ma za sobą nieść. Oprócz tego musimy też określić, w jakim miejscu i w jakim czasie projekt będzie realizowany.

Kiedy wiemy już, w jaki sposób chcemy spożytkować pieniądze, o które będziemy się starać, musimy następnie wybrać jeden z dostępnych programów operacyjnych. To właśnie w ich ramach przyznawane są dofinansowania, a kluczową kwestią jest odpowiednie dopasowanie, tak, aby nasze działanie i osiągnięcie celu znajdowało się w założeniach programu.

Oczywiście każdy program funkcjonuje w określonych ramach czasowych i ma swój harmonogram terminów, o których należy pamiętać. Na ich stronach internetowych z łatwością można znaleźć terminarze. Tam możemy zapoznać się z datą, do której można składać wnioski, a także zdobędziemy istotne informacje na temat niezbędnych do złożenia podania dokumentów i terminami ogłoszenia wyników naborów.

Kiedy już wszystko jest przygotowane, nie pozostaje już nic innego jak złożyć wniosek po uprzednim wypełnieniu stosownego formularza i oczekiwać na jego pozytywne rozpatrzenie. Czas rozpatrywania wniosku jest zazwyczaj określony w zasadach i terminarzu programu, lecz przeważnie decyzja zostanie wydawana w mniej niż trzy miesiące.

Kiedy dostaniemy zielone światło, tj. nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i zweryfikowany, czeka nas jeszcze podpisanie umowy z instytucją, która przekazuje dotacje.

Pomoc przy uzyskiwaniu dotacji w Lublinie

Jak widać – uzyskanie dotacji wymaga podjęcia wielu działań, z których niektóre mogą wykraczać poza możliwości zainteresowanych osób. Z tego względu warto postawić na profesjonalną pomoc w uzyskiwaniu dofinansowań i dotacji, którą oferuje radca prawny Ewelina Sokołowska. Z takim wsparciem z całą pewnością nie tylko uzyskamy pieniądze, których potrzebujemy, ale także cała akcja zostanie przeprowadzona błyskawicznie, tak, abyś jak najszybciej mógł otrzymać swoje fundusze.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *