Fala uderzeniowa na cellulit

Jak przebiega usuwanie cellulitu falą uderzeniową?

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek gabinetów medycyny estetycznej. Pacjentki szczególnie chwalą sobie tę metodę w walce z cellulitem. Fala uderzeniowa cechuje się bowiem wysoką skutecznością. Warto zatem wiedzieć, na czym ten zabieg polega i jakie przynosi efekty.

Czym jest fala uderzeniowa?

Z cellulitem boryka się wiele kobiet. Przyczyny jego powstawania są różne. Wymienić tu można choćby siedzący tryb życia czy zaburzenia hormonalne. W początkowej fazie z tym problemem poradzić można sobie samodzielnie, stosując proste metody takie jak np. masaże. Jednak jeśli cellulit jest już dość zaawansowany, to konieczne staje się zastosowanie bardziej specjalistycznych zabiegów. Wśród nich jest właśnie fala uderzeniowa. Dużą zaletą tej metody jest nie tylko jej skuteczność, ale również to, że jest prosta w zastosowaniu i nie daje żadnych skutków ubocznych. Podczas zabiegu dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zmniejsza się objętość komórek tłuszczowych i następuje ich rozpad. Efektem jest większa elastyczność skóry oraz jędrność naskórka. Pozytywnych efektów zabiegu jest oczywiście znacznie więcej. Wymienić można tu wzmocnienie tkanki łącznej, przyspieszenie metabolizmu tkankowego, poprawę mikrokrążenia oraz zwiększenie dopływu substancji odżywczych do tkanek.

Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Przygotowanie się do zabiegu nie jest skomplikowane. Zaleca się, aby dwa dni wcześniej pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, którego głowicę przykłada się w leczonym miejscu. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny i nieinwazyjny. Pacjentka odczuwać może jedynie silny bodziec uderzeniowy, który bywa powodem lekkiego dyskomfortu. Pojawić może się również swędzenie lub mrowienie. Fala uderzeniowa emitowana z urządzenia rozbija komórki tłuszczowe – konkretnie mowa tu o mikro- i makroguzach, które tworzą tzw. skórkę pomarańczową.

Efekty fali uderzeniowej

O efektach fali uderzeniowej nieco już zostało powiedziane. Warto jednak szerzej przybliżyć możliwości tego zabiegu. Przede wszystkim skutki widoczne są bardzo szybko. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można, że skóra jest gładsza. Dodatkowo znikają wszelkie obrzęki. Fala uderzeniowa niweluje również wrażenie ciężkich nóg. Po wykonaniu serii kilku zabiegów ilość tkanki tłuszczowej ulega znacznemu zmniejszeniu, a cellulit jest wyraźnie zredukowany. Takie efekty osiągnąć można już po 6 zabiegach, które wykonywane są w tygodniowych odstępach.

Profesjonalne wykonanie zabiegu – fala uderzeniowa w Kielcach

Aby jednak móc cieszyć z takich efektów, ważne, aby zabieg wykonywany był w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Chcąc skorzystać z fali uderzeniowej w Kielcach, warto zapoznać się z ofertą gabinetu Lenmare. Można mieć wówczas pewność, że zabieg wykonany zostanie przez doświadczonych specjalistów, którzy do jego realizacji wykorzystają nowoczesny sprzęt.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *