Zabieg hifu

Zabieg hifu – czy jest bezpieczny?

Zabieg HIFU cieszy się sporą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych. Przede wszystkim dlatego, że jest efektywny, a do tego bezpieczny i bezinwazyjny. Polega on na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które generowane są przez specjalne urządzenie. Fale ultradźwiękowe wnikają w skórę na głębokość kilku milimetrów. W ten sposób dochodzi do mikrouszkodzeń tkanek, które zaczynają się potem regenerować. Co ważne, wierzchnie warstwy skóry pozostają całkowicie nietknięte.

Jak działa zabieg HIFU?

W wyniku działania ultradźwięków podczas zabiegu HIFU dochodzi do powstania dwóch zjawisk: termicznego oraz mechanicznego. Zjawisko termiczne polega na wchłanianiu przez skórę ultradźwięków, przez co dochodzi do wzrostu jej temperatury. Dzięki temu wywoływana jest koagulacja tkanki. Z kolei zjawisko mechaniczne opiera się na powstawaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórek. Dochodzi w ten sposób do wzrostu ciśnienia, a tym samym do zniszczenia ich struktury. Najczęściej zabieg wykonuje się na skórze twarzy oraz szyi. Jego efektem jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. To sprawia, że skóra staje się wygładzona oraz bardziej napięta. Skutecznie opóźnia to proces jej starzenia się.

Jakie są efekty zabiegu HIFU?

Jak wspomniano, zabieg HIFU najczęściej przeprowadzany jest na skórze twarzy i szyi. W jego wyniku dochodzi do redukcji zmarszczek – zwłaszcza w okolicy oczu, na czole, w okolicach ust oraz na odcinku szyjnym. Wpływa także na konturowanie owalu twarzy, w tym redukcję podwójnego podbródka. Zabieg HIFU podnosi brwi i policzki. Co ważne, może być także wykonany na innych partiach ciała. Znacznie wypływa na poprawę napięcia skóry ramion, brzucha, pośladków i ud. Świetnie sprawdza się w przypadku redukcji miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej.

Dla kogo zabieg HIFU będzie dobrym wyborem?

Trzeba podkreślić, że zabieg HIFU nie jest przeznaczony dla każdego. Nie poleca się go w przypadku osób młodych oraz tych mocno starszych. Młodzi po prostu go jeszcze nie potrzebują. W przypadku  seniorów może być już trudno osiągnąć oczekiwane efekty. Dotyczy to zwłaszcza osób z mocno opadającą skórą twarzy. Zabieg przede wszystkim poleca się pacjentom i pacjentkom w wieku 35 – 50 lat. Podstawowym wskazaniem do niego jest posiadanie zmarszczek płytkich i głębokich, bruzd, nawisów. Zabieg HIFU to idealnie rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które pragną odmłodzić i poprawić wygląd skóry i owal twarzy w momencie, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia.

Kto wykonuje zabieg HIFU w Bydgoszczy?

Zabieg ten wykonywany jest przez wiele salonów kosmetycznych. Pamiętać jednak trzeba, że wybór nie może być przypadkowy. Dany gabinet musi zatrudniać wykwalifikowanych pracowników o dużym doświadczeniu i dysponować odpowiednim wyposażeniem. Zabieg HIFU w Bydgoszczy warto wykonać w salonie Magical Beauty, który posiada profesjonalny sprzęt i nowoczesne urządzenia, a jego pracownicy dbają o komfort swoich klientek i klientów.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *