Jaką metodę wybrać do zagęszczania rzęs?

Długie i gęste rzęsy niesamowicie podkreślają urodę, dlatego nie można się dziwić temu, że wiele kobiet korzysta ze specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Warto mieć świadomość, że usługi tego rodzaju mogą się odbywać na podstawie różnych metod, dlatego dobrze więcej się o nich dowiedzieć, żeby podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Zagęszczanie rzęs Gliwice

Nie wszystkie osoby posiadają naturalnie gęste rzęsy, dlatego tak wiele kobiet stosuje różne preparaty i kosmetyki, których celem jest ich wizualne zagęszczenie czy wydłużenie. “Wizualne” jest słowem kluczem, ponieważ nie będzie to zagęszczeniem sensu stricto.

Zagęszczanie rzęs jest ciekawym zabiegiem kosmetycznym, który najczęściej polega na doklejeniu dodatkowych rzęs do tych naturalnych. Dzięki temu oko staje się bardziej podkreślone. Najczęściej odbywa się to jedną z trzech podstawowych metod, które są wykonywane w większości salonów kosmetycznych. Chodzi oczywiście o techniki: 2D, 3D i 4D.

Metody zagęszczania rzęs – Gliwice

2D – zagęszczanie rzęs metodą 2D lub inaczej 2:1 polega na tym, że do jednej, naturalnej rzęsy doczepia się dwie dodatkowe. Zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu materiał pochodzący z futra norki lub specjalny syntetyk, ze względu na ich wyjątkowo niską wagę. Dzięki temu rzęsy nie stają się obciążone, a efekt zagęszczenia jest subtelny.

3D – ta metoda zagęszczania jest wskazana dla każdej kobiety, która posiada naturalnie rzadkie rzęsy, ponieważ do jednej naturalnej zostaną doczepione trzy sztuczne. W tym przypadku także konieczne jest stosowanie lekkich produktów, ponieważ naturalna może wypaść.

4D – analogicznie do powyższych metod, w tym przypadku do rzęsy naturalnej doczepia się cztery sztuczne. Warto mieć na uwadze, że jest to już spore powiększenie objętości, dlatego może nie być wskazane dla Ciebie, jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie.

Jakie jeszcze metody warto wyróżnić? Ciekawym zabiegiem jest tak zwane kocie oko. Jest to zabieg, który w przeciwieństwie do powyższych technik nie wymaga zagęszczania każdej rzęsy, ponieważ specjalistka będzie pracować wyłącznie w kącikach oczu. Zabieg nie jest zalecany osobom, które posiadają naturalnie krótkie rzęsy.

Warto zwracać uwagę również na to, że w przypadku niektórych materiałów (np. futra norek) nie zaleca się stosowania tuszów do rzęs, ponieważ mogą skrócić żywotność kleju. Tworzywo może także wywołać reakcje alergiczne w przypadku niektórych osób. Dlatego właśnie doświadczenie, umiejętności i wiedza specjalistki są bardzo ważne, żeby nie tylko zabieg zrealizowano poprawnie, ale aby dał dobre i długotrwałe efekty.

Postaw na profesjonalne zagęszczanie rzęs – Gliwice

Jeśli chcesz zagęścić swoje rzęsy w Gliwicach, to sprawdź ofertę Royal Beauty, profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym możesz uzyskać pomoc doświadczonej specjalistki, która dobierze odpowiednią metodą dla Ciebie.

Author: dev5e2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *